Jakub Korbela, kierowca kartingowy regularnie ścigający się od połowy 2011 roku, kiedy to zadebiutował w serii ROK CUP Poland, kat. Junior. 2012 rok to kontynuacja startów w tej samej serii, lecz w wyższej kategorii, senatorskiej. Był to już jego drugi rok startów na ramie Tony Kart’a.

Rok 2013 przyniósł znaczne zmiany w startach Kuby, zadebiutował w serii ROTAX MAX Challenge Poland w kategorii Senior MAX, na ramie CRG.

W sezonie 2014 zawodnik powrócił do serii ROK CUP Poland, aby tam przejeździć cały rok ponownie w kat. senatorskiej i zdobyć swoje jak dotychczas największe osiągnięcie w karierze, czyli 3 miejsce w klasyfikacji generalnej ROK Senior 2014.

Sezon 2015 to kolejna zmiana, a mianowicie powrót do serii ROTAX MAX Challenge Poland, w kat. Senior MAX, a co przyniosą te zmiany, o tym przekonamy się już niebawem.

Jak sam zawodnika opowiada, „pomysł na karting zrodził się przypadkiem, tata zabrał mnie na tor halowy w Lublińcu. Spodobało nam się i później konsekwentnie osiągaliśmy kolejne cele.”